Obsah: Praha, srdce Evropy

Praha má rozlohu 496 km čtverečních a asi 1 200 000 obyvatel. Je hlavním městem České republiky a přirozeným centrem historických Čech. Prahou protéká řeka Vltava v celkové délce 31 kilometrů s devíti ostrovy a 18 mosty. Historie města je stará více než 1 100 let. Praha představuje jedinečný komplex památek, které jsou ukázkou všech evropských uměleckých slohů a směrů. Historické jádro města se rozkládá na obou březích řeky Vltavy a je tvořeno pěti částmi, kdysi samostatnými městy: jsou to Staré Město, Josefov (dochovaná část bývalého Židovského Města, dnes součást Starého Města), Nové Město, Malá Strana a Hradčany. V těchto lokalitách je soustředěno největší množství památkových objektů, muzeí a galerií. Od roku 1992 je historické jádro Prahy zapsáno na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize