Obsah: Starověký Egypt: Kronika velkých objevů

Kronika velkých objevů
Příběh o tom, jak byl starověký Egypt odhalen světu – velkolepý sled skvělých objevů a oslnivých pokladů. Bohatě ilustrovaná kronika vyzdvihuje vše významné a fascinující, co se od roku 1799, kdy byla Napoleonovou expedicí objevena Rosettská deska, do dnešních časů – dnů vykopávek Záhího Hawásse v Údolí zlatých mumií – v egyptské archeologii odehrálo a představuje tak vynikající všeobecný přehled o jedné výjimečné civilizaci. Všechny tyto objevy jsou oživeny výňatky ze zápisníků a deníků výkopců. Tato líčení z první ruky odhalují skutečný příběh v pozadí objevů. Nicholas Reeves odhaluje překvapivé detaily a také umožňuje nahlédnout do nitra osobností a do politického zákulisí oněch časů. Nevynechává ani nejvýznamnější objevy českých archeologů.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize