Obsah: Návod k použití Semaforu

Jiří Suchý zformuloval Návod k použití Semaforu. Praví v něm mimo jiné: "Miloval jsem Voskovce a Wericha za ty jejich hraběnce, kteří leptají pupence kyselinou, za Pegasa, který měl křídla zpuchřelý a spad na Nanynku do zeli, za lano-li nenapne-li se. Politická situace však z obou klaunů udělala hrdiny, o kterých se psalo s úctou a obdivem, ale jejich hry samé byly ve své době kritikou mnohdy zpochybňovány. V tom si je Semafor s Osvobozeným podobný; to, že nás starý režim nevítal s otevřenou náručí, povyšovalo naši práci v očích utlačované části veřejnosti do sfér, o které jsme neusilovali, na které jsme vlastně ani nestačili. A tak když bylo po převratu a my jsme konečně začali dělat to, co jsme vždycky dělat chtěli, mnoho českých intelektuálů bylo prý zklamáno a počali nad námi urychleně ohrnovat vzácné nosy. Zbystřil jsem: Byli to opravdu intelektuálové? "
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize