Obsah: Proč mluvíme česky

Halóó Jak to je

Příručka nejen pro budoucí kolegy, ale pro všechny, kdo právě svádějí líté boje na poli vyjmenovaných slov, shody přísudku s podmětem a podobně nehorázných projevech českého jazyka.
Populárně naučná knížka o naší mateřštině je určena dětem zhruba od devíti let výše.
Dvě malé holčičky se v ní seznámí s naším denním chlebem čili s fantastickou říší českého jazyka. První výlet je zavede do Země slov na hrad Slovník, kde žijí slova. Některá z nich tu zaslouženě užívají důchodu, ta aktivně užívaná se právě chystají na velké rodinné oslavy s příbuznými slovy a ta docela nová vesele vznikají. Druhý výlet do Země řeči vede na zámek Řečník, kde slova společně tančí, čímž vytvářejí věty. Třetí výlet do Země zvláštních zvyků děvčátkům umožní poznat pozoruhodné odlišností v různých jazycích, dozvědí zajímavosti z historie přísloví, z historie vývoje vlastních jmen a objeví řadu dalších jazykových libůstek.
Knížka byla oceněna Cenou učitelů SUK za rok 2003.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize