Obsah: Čtvereček rumby

Kniha je souborem příběhů, vzpomínek a esejistických črt, které čerpají z životních i profesních zkušeností autora. Rudolf Roden (nar. 1923) je pražský rodák, který společně se svou ženou Evou přežil Terezín i vyhlazovací tábor v Osvětimi.
Čtvereček rumby : vzpomínky, příběhy, črty  / Rudolf Roden        Vyd. 1    . - Praha: Prostor, 2009  . - 139 s. ; 22 cm        ISBN 978-80-7260-214-8  : Kč∼250, 00

Biografická próza. Soubor příběhů, vzpomínek a esejistických črt, které čerpají z životních zkušeností a prožitků autora.
Autor se ve své knize vrací do svého dětství, vzpomíná na život své rodiny. Vypráví zkušenosti prožité za druhé světové váky a s humorem a nadhledem komentuje současnost. Jeho texty vypovídají o síle a schopnosti člověka prožít šťasný život navzdory prožitým hrůzám. Rudolf Roden emigroval z Československa v roce 1948, žije v Kanadě, kde provozuje psychiatrickou praxi.
Vytvořil: Jacob
Upravil: ota61