Obsah: České země v éře První republiky 1918 - 1938 Díl třetí

Rozpad versailleského systému, nástup německého fašismu a závěrečná fáze zápasu o integritu, nezávislost i samotnou existenci čs. státu v letech 1936-1938. Závěrečný díl syntézy. Neomezuje se pouze na politické dějiny. Obsahuje podrobnou charakteristiku čs. společnosti 30. let 20. stol. : postavení jednotlivých sociálních vrstev, demografický vývoj obyvatelstva atd. Mimořádnou pozornost věnuje také vývoji průmyslu, vědy, techniky, školství, umění a kultury. Ve sféře politické se soustřeďuje zejména na vnitropolitické důsledky celoevropského politického vývoje a dopad hospodářské krize. Vysvětluje národnostní politiku státu, příčiny slovenského nacionalismu a sudetoněmeckého separatismu. Epilog tvoří mnichovská dohoda a vznik tzv. druhé republiky.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: anotace ke knize