Obsah: České země v éře První republiky 1918 - 1938 Díl druhý

Období charakterizované zápasem o vnitřní stabilitu a zajištění mezinárodního postavení republiky ohrožené hospodářskou krizí a nástupem německého fašismu. Světová hospodářská krize z let 1929-1933 a její dopad na čs. hospodářství a sociální postavení obyvatelstva. Nezaměstnanost, sociální hnutí, nepokoje a stávky. Protikrizová opatření státu. Polarizace politické scény. Vývoj jednotlivých politických stran. Radikální a extrémní politická hnutí. Zostření národnostních rozporů. Odstředivé tendence německé menšiny v ČSR. Sudetští Němci a jejich politická organizace. Postupný rozpad versailleského mírového systému. Růst mocenského postavení Německa. Oslabení mezinárodního postavení republiky. Čs. diplomacie a její úsilí o vybudování systému garancí. Prezidentské volby r. 1935.

Vytvořil: Jacob
Zdroj: anotace ke knize