Obsah: České dějiny očima Psa

České dějiny očima Psa - Co bylo, to bylo
Českými dějinami - od praotce Čecha až k Janu Husovi - nás tentokrát provede a humornými postřehy pobaví Pes. Pro starší děti.
Máte-li chuť proběhnout se dějinami českých zemí trochu jinak než obvykle, zkuste to se Psem, který vám vesele a s trefnými poznámkami bude dělat průvodce místo pana učitele nebo učebnice dějepisu. Společně s praotcem Čechem objeví Říp a zaslíbenou zemi - Čechy, skamarádí se s Kazi - jednou z dcer knížete Kroka a bude i u věštění Libuše. Příjemně překvapen bude Pes vznikem Velkomoravské říše a zaznamená i příchod Konstantina a Metoděje - šiřitelů křesťanské víry. Zanaříká nad smrtí knížete Václava a setká se i s Karlem IV. , otcem vlasti. Bude přítomen upálení Mistra Jana Husa a ocitne se ve vřavě husitských válek. Na konci každé kapitoly shrnutí v letopočtech. Máme se na co těšit!
il. Petr Urban

Vytvořil: Jacob