Obsah: Černé ovce Wittelsbachů - mezi trůnním sálem a blázincem

Po úspěšných knihách Černé ovce mezi Habsburky a Habsburkové bez iluzí přichází autor s knížkou o evropském rodu Wittelsbachů, který byl s Habsburky úzce spřízněn mnoha dynastickými sňatky, a tak jeho příslušníci zanechali své stopy i v českých dějinách. Nejznámější je asi krásná a nešťastná císařovna Sisi, manželka Františka Josefa 1. , nebo její tchyně Žofie, císařova matka, kterou Sisi upřímně nenáviděla. Další příslušníci rodu, především v 19. století, byli poznamenáni dynastickým incestem, tedy vzájemnými sňatky blízkých příbuzných, a hned dva bavorští králové, jejichž teta mimochodem trpěla utkvělou představou, že spolkla skleněný klavír, byli prohlášeni za blázny. Ale i v předchozích stoletích se mezi Wittelsbachy objevili podivíni, bezskrupulózní lidé, kteří profitovali ze svého vysokého postavení, a dokonce i vrazi. Autor tak otevírá panoptikum excentrických příslušníků rodu, kteří se po staletí pohybovali na hranici mezi normálností a duševní chorobou, mezi trůn ním sálem a blázincem.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Černé ovce Wittelsbachů - mezi trůnním sálem a blázincem