Obsah: Katechetické spisy

První české souborné vydání čtyř katechetických spisů sv. Augustina, které jsou i přes stáří svého vzniku (počátek 5. století) pro křesťany stále aktuální.
Katechetické spisy svatého Augustina odrážejí praxi církve té doby, ačkoli v mnohém ji přesahují a obohacují. Novým prvkem oproti předešlým křesťanským filozofům je historický výklad dějin spásy, na němž Augustin teprve staví systematický výklad křesťanského učení. Nechybí ani zajímavé psychologické a didaktické postřehy. Soubor obsahuje tyto spisy: "O náboženském vyučování katechumenů", "Kázání ke katechumenům o Vyznání víry", "Vavřincova příručka o víře, naději a lásce" a "O křesťanském boji". - Texty Augustinových spisů jsou provázeny odkazy na Bibli a doplněny údaji o historických okolnostech jejich vzniku.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz