Obsah: Ilustrovaná encyklopedie osobností v názvech pražských ulic a náměstí

Unikátní publikace zahrnuje úplný výčet pražských veřejných prostranství (ulic, náměstí, nábřeží, mostů, sadů), v jejichž názvu se objevuje jméno významné osobnosti nebo i vymyšlené literární postavy.
Krátké medailonky významných osobností českých i zahraničních dějin, vědy, kultury a umění, jejichž jména nesou pražské ulice, náměstí a jiná veřejná prostranství. Kniha je členěna podle jednotlivých městských částí Prahy. Jsou zde zahrnuta pouze současná pojmenování pražských veřejných prostranství (2006) a spolu s tím i informace od jakého roku veřejné prostranství tento název nese. Z tohoto důvodu zde nenalezneme názvy již neužívané. V knize jsou zařazeny i ulice, u kterých se osobnost nepodařilo identifikovat. Obsahuje rejstřík ulic a náměstí, černobílé fotografie a obrázky.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz