Obsah: Praha a Vltava

Praha a Vltava : řeky, potoky a vodní nádrže Velké Prahy
Vše o vodě a vodních zdrojích v Praze. Exkurze do historie Vltavy z hlediska jejího geologického utváření i využívání lidmi.
Autoři se v knize snaží postihnout vše o vodě v Praze. Největší pozornost samozřejmě zaměřují na Vltavu, ale mnoho stránek věnují také pražským studánkám, potokům, nádržím, kašnám, koupalištím, lázním či mlýnům. O Vltavě najdeme pojednání z hlediska geologického i historického a také se dočteme údaje o kvalitě a čištění vltavské vody. V rámci historického pohledu kniha pojednává o zaniklých mlýnech, dříve provozovaných vodních sportech nebo o vorařích a vorařství. Celá kapitola pojednává o historických pražských povodních a ochraně před nimi. Text vhodně doplňují historické i současné fotografie.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz