Obsah: Kniha o Praze 1

Kniha o Praze 1 : Hradčany, Malá Strana, Staré Město, Nové Město, Židovské Město - Josefov  /
Sborník tematických statí, které se vztahují ke všem historickým částem Prahy 1, k jejich dějinám i současnému životu.
Sborník z ediční řady knih o Praze poskytuje informace o životě na území Prahy 1 od nejstaršího období po dnešek. Autoři se soustředili na "všední", praktický život města. Ze střípků mozaiky poskládali obraz centra české metropole určený nikoli zahraničním turistům, nýbrž jeho obyvatelům, kteří zde, tak jako jejich předci, žijí a pracují. Kaleidoskop statí je věnován dějinám historického centra Prahy, jeho ulicím, řece, která jím protéká, duchovnímu, kulturnímu i společenskému životu, světu práce a techniky, katastrofám i 27 osobnostem, jejichž život byl s touto pražskou městskou částí spjat. Kniha je doplněna fotografiemi, dobovými obrázky a reprodukcemi pohlednic.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz