Obsah: Proč pandy dělají stojku

Stovky poučných, často humorných nebo prostě čistě bizarních postřehů, které o zvířatech zjistila zbrusu nová vědecká pozorování. Kapitoly postihují nejrůznější aspekty ze života zvířat - od způsobu, jakým se mezi sebou dorozumívají, až po velmi neobvyklé rodičovské metody i zajímavosti pohlavního života. Víte, že... . * želvy dovedou stepovat? * sovy zaměstnávají hady jako hlídače dětí? * žirafa si čistí uši jazykem? A koho by napadlo, že ... * mravenci poslouchají kolenem* někteří paraziti kastrují své oběti* krysy mají stereo čichSe zvířaty se nudit nebudete! Augustus Brown byl fascinován roztodivnými zákonitostmi života zvířat již na velšské farmě, kde vyrůstal obklopen nevypočitatelnými ovcemi, krávami, které předpovídaly déšť, a kuřaty, jež se dala snadno hypnotizovat. Není divu, že světem zvířat se inspiroval i ve svých publikacích.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Proč pandy dělají stojku