Obsah: Protivník

Próza na pomezí kriminálního a psychologického románu, vycházející ze skutečné události, vypráví příběh muže, který vyvraždil celou svou rodinu. Autor na základě korespondence s pachatelem, svědeckých výpovědí, psychiatrických posudků, závěrečných proslovů žalobce i obhájce při zasedání porotního soudu postupně rekonstruuje téměř neuvěřitelný život člověka, jehož celá existence byla založená na předstírání a lži. Snaží se postihnout jeho deformovanou psychiku a objasnit motivaci zrůdného činu. Zaznamenává životní osudy zdánlivě úctyhodného Jeana-Clauda Romanda od dětských let, nedokončených studií medicíny, údajného působení ve Světové zdravotnické organizaci v Ženevě až k osudnému dni v lednu roku 1993, kdy zabil svou manželku, dvě děti i rodiče, neboť se po osmnácti letech blížilo odhalení jeho klamu.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize