Obsah: Q

Historický detektivní román je jedním z počinů neobvyklého anonymního projektu z roku 1994 nazvaného Luther Blissett, jehož jméno může kdokoliv použít k prezentaci svého díla. Děj knihy se odehrává v 16. století v Evropě, která procházela nelehkým obdobím reformace. O její zahájení se zasloužil v roce 1517 Martin Luther a katolická církev se pak následujících čtyřicet let snažila dobýt své mocenské postavení zpět. Dlouhými roky válek, násilí a politických nepokojů nás provede hlavní vypravěč, jenž putuje napříč Evropou a v patách má svého úhlavního nepřítele, papežského zvěda. Jeho jméno není známo, podepisuje se jen iniciálou Q. Skutečnými autory napínavého románu jsou nejspíše čtyři Boloňané (Fabrizio Belletati, Federico Guglielmi, Luca Di Meo, Giovanni Cattabriga), vypravěčským stylem bývá kniha srovnávána se Jménem růže Umberta Eca. Ilustracemi dílo doplnil Pavel Růt.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.