Obsah: Minehava

Šťastná chvíle, dcera náčelníka rodu Medvědů žila celý svůj život v údolí u Velké řeky. Zlý duch se však na rody, které u Velké řeky pobývaly, rozzlobil a seslal na ně mor. Mnoho lidí zahynulo a tak se snoubenec Šťastné chvíle z rodu Bobrů rozhodl, že je čas z kraje odejít a najít si nový domov. Dívka ale nechtěla opustit rodnou zem, a proto byl Silný bobr nucen dívku unést. Šťastná chvíle po cestě onemocněla morem. Bobr ji tedy vysadil z lodi a zbaběle ujel. Dívka se však z nemoci dostala a spolu se svým psem putovala zemí a hledala nový domov. Narazila na osadu rodu Sokolů, kde ji přijali mezi své a dali jí jméno Minehava. Silný bobr spolu s obchodníkem s pazourky také přišel do osady Sokolů, kde chtěli obchodovat. Kupec však zemře a pazourkové pecky se ztratí. Silný bobr odcestuje do kraje, kde byl kupec náčelníkem a poštve rod proti Sokolům, kvůli "ukradeným" pazourkům. Ale v té době již do osady přichází také Sokolí Oko se svým společníkem Havranpírkem a přivádí sebou i své rody (Sokoly, Havrany). Připletou se do války mezi kupcovým rodem a Sokoly. Tedy neváhají a také pomohou vyhnat lupiče z osady. Tímto činem si zajistili, že oba rody směly bydlet na Pustém vrchu společně se Sokoly a Zubry. Minehava si vezme za muže Sokolí oko a ten se stane náčelníkem rodu. Silný bobr zemře a pazourkové pecky se nakonec objeví, takže rod se stane bohatým.
Vytvořil: majka4
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.