Obsah: Řekla jsem NE tyranovi

Eva Hurychová se na sklonku sedmdesátých let prosadila jako zpěvačka v triu Letokruhy. Později založila vlastní skupinu Drops. Od roku 1982 ve spolupráci s Janem Neckářem a Bacily vznikla řada jejích nejslavnějších hitů a v roce 1983 obsadila v anketě Zlatý slavík jedenácté místo. Po narození dvojčat v roce 1993 se stáhla do soukromí a ani její nejbližší netušili, co prožívá. Dennodenně musela snášet psychický teror ze strany manžela, jehož násilí nabíralo na intenzitě. Výhrůžkám, vydírání, zesměšňování a neustálému ponižování nebylo konce a kdysi vyrovnaná žena a oceňovaná zpěvačka se propadala stále hlouběji do pasti bezmoci a beznaděje. Dlouhou dobu se snažila udržet zdání, že se vlastně nic neděje, přehlížela mužovy urážky a smiřovala se s jeho útoky, protože se bála odvety. Když ji však chtěl připravit o děti, pochopila, že už nemůže déle váhat, a vyhledala odbornou pomoc. V roce 2006 se za asistence přátel vrátila ke zpívání i skládání. Zároveň se věnuje ženám, které se stejně jako ona staly obětí domácího násilí.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Řekla jsem NE tyranovi