Obsah: Romantický válečník

Dynastie Morlandů - část 14.

Po dlouhá tři staletí už sledujeme osudy Morlandových. Prožíváme s nimi jejich naděje, lásky, zklamání i válečná dobrodružství. Čtrnácté pokračování historické rodinné ságy zastihuje členy rodiny v hlubokém smutku. Fanny Morlandová, dědička panství, umírá při porodu... Její otec, James, se zhroutí bolestí a odmítá láskyplnou podporu své manželky Héloise a bezděčně od sebe odvrhuje i své dva malé syny, Nicholase a a Benedicta. Héloise proto přijímá pozvání své švagrové Lucy - ta naplánovala uvedení do společnosti své dcery Rosamund a Héloisiny dcery Sophie v Bruselu. Právě totiž vrcholí horečné přípravy na konečné vypořádání s Napoleonem a město je plné tancechtivých důstojníků. Zatímo dívky podléhají kouzlu mladíků v uniformách, legenda napoleonských válek, vévoda Wellington, promýšlí strategii posledního pádného úderu proti nezničitelnému císaři Francouzů. Slavný vojevůdce shromažďuje vojska Spojenců nedaleko belgického městečka Waterloo...
Vytvořil: Zdenka
Upravil: java