Obsah: Satan, Cantor a nekonečno

V další knížce „krále logiků“ Raymonda Smullyana najde čtenář více než dvě stovky nových podnětných hlavolamů. Setká se zde jak s jednoduchými hádankami, které jen trošičku poškádlí, tak s těmi nejsložitějšími paradoxy současné matematiky. Naším průvodcem bude čaroděj, který žije na Ostrově poctivců a padouchů, a jeho dva přátelé – princezna Annabel a její nápadník Alexandr. Obyvateli ostrova jsou poctivci, kteří pokaždé říkají pravdu, a padouši, kteří pokaždé lžou. Čaroděj své dva učedníky (a tím zároveň i nás) naučí úžasné magii – logice –, která Annabel a Alexandrovi umožní určit, kdo z domorodců je poctivec a kdo padouch. Potom se dostaneme na planetu Og, budeme Annabel a Alexandrovi pomáhat dostat se ze zajetí a podnikneme výlet na ostrov, kde kovoví roboti sestrojují či rozebírají jiné roboty. V poslední části knihy se vypravíme na cestu „do nekonečna“, kde na násčekají ohromující objevy německého matematika Georga Cantora. Na rozloučenou nás čaroděj pobaví příběhem o tom, jakou fintu si na Cantorova studenta připravil samotný Satan. Kniha určitě potěší čtenáře každého věku bez ohledu na jeho předchozí znalosti logiky či matematiky.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Satan, Cantor a nekonečno