Obsah: Sbohem, Viktorie!

Dynastie Morlandů - část 25.

Na pozadí morlandovských osudů se odvíjejí dramatické dějiny Anglie. V 25. dílu rodinné historické ságy staneme na rozhraní dvou světů; viktoriánská éra se chýlí ke konci stejně jako život panovnice, po níž dostala své jméno. Spolu s rodinou Morlandových vstupujeme do 20. století. To s sebou přináší neobyčejné výdobytky techniky. Teddy si kupuje automobil, do morlandovského domu nechává zavést vodovod... Ve veřejném i politickém životě se stále víc prosazují ženy. Ženské spolky usilují o volební právo pro ženy. Často se obracejí na Venetii, která proslula jako jedna z prvních lékařek v Londýně. I Henriettiny dcery získávají moderní názory... Osudy rodiny se proplétají s nejvyššími plány království. Ve hře jsou postavení, tituly, bohatství i moc. Přeložila Jana Pacnerová.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: java
Zdroj: Anotace z knihy Sbohem, Viktorie!
Dnes je 08.09.2024
Před 83 lety se narodil(a) Bahbouh Charif