Obsah: Sentimentální román

Jeden den, dvě místa, dva lidé a dvě setkání se smrtí se stávají spouští pro sestřih vzpomínek, zážitků, klamných závěrů a deformovaných temných zákoutí. On se stává poslem špatných zpráv, ona musí vypořádat pozůstalost… Podivní hrdinové, které spojují pohledy zpět, střepy paměti společných zážitků, vlastní pyramidy stejných příběhu viděných po svém. Jsou cyničtí a zranitelní. Jsou vulgární a jemní. Hledají cestu k sobě a i kolem sebe. Ale na konci cesty čekává smrt a milenci se vždycky sejdou. Kniha je nevšedním příběhem a překvapivě hlubokou sondou do pekla ztráty nevinnosti, do pekla dospívání, do života lidí dospívajících na sklonku předlistopadového režimu. Je to příběh čtivý a pravdivý. Jeho hrdinové žijí kolem nás. Autorkou knihy je Bianca Bellová, absolventka fakulty mezinárodních vztahů, překladatelka, tlumočnice, matka a také velmi talentovaná spisovatelka s kořeny na Balkáně. Její prvotinou je román Green Curry inspirovaném jejím pobytem v Indii. Je také autorkou fiktivního deníkového dvojblogu Adieu-my-karenina. blogspot. com a Beckys-secrets. blogspot. com, úspěšného internetově-autorského projektu a ve sbírce "O čem ženy píší" publikovala povídku Vodní lyžař. Sentimentální román je její druhý román.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Sentimentální román