Obsah: Stefanie - Životní osudy vdovy po následníkovi rakouského trůnu

Životní osudy vdovy po následníkovi rakouského trůnuNové zpracování životních osudů belgické princezny Stefanie od jejího neradostného dětství, přes nepříliš šťastné manželství s rakouským korunním princem Rudolfem, synem Františka Josefa I. a Alžběty, až po konec nadějím na císařskou korunu po tragické Rudolfově smrti. Kniha líčí Stefaniino postavení v císařské rodině a na vídeňském dvoře, vztah k dceři Alžbětě a novou lásku a nerovný sňatek s uherským hrabětem Lónyayem. Biografie dává autorce prostor přiblížit dějiny tohoto období, s nimiž jsou osudy princezny úzce spjaty. F. 140x205 mm, 320 str. + 24 str. čb. příl. , váz.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Stefanie - Životní osudy vdovy po následníkovi rakouského trůnu
Dnes je 18.10.2024
Před 130 lety se narodil(a) Déry Tibor