Obsah: Stvořeni pro lásku

Historický milostný román, odehrávající se roku 1816 mezi anglickou aristokracií, vypráví příběh manželů, jejichž vztah ohrozí neuvážená sázka. Mladá Clara, dcera markýze, se v Londýně provdá za vikomta Luciena Brylanda. Oba mladí lidé byli sobě zaslíbeni již od dětství a opravdu se do sebe zamilovali, ale do manželství vstupují s naprosto rozdílnými životními zkušenostmi a představami o budoucnosti. Přitažlivou a společenskou dívku, vychovanou v láskyplném prostředí venkovského sídla sice kdysi okouzlil citlivý chlapec, kterého se po smrti rodičů ujal strýc, ten se ale po letech odloučení změnil v chladného a zahořklého muže, jehož vztah k ženám negativně ovlivnila záletná matka. Nevěří ani své vlastní manželce, kterou má v úmyslu po několika měsících společného života poslat na venkov. Jeden ze členů londýnského klubu s ním ale uzavře sázku o deset tisíc liber, že svou ženu neopustí. Ta pak musí čelit nejen posměchu společnosti, ale i intrikám pomstychtivé manželovy milenky. Svou věrnou láskou a oddaností se jí podaří překonat jeho nedůvěru a žárlivost.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize