Obsah: Orel a had

Orel a Lev III (1346 - 1355)

Orel a lev - třetí díl historické ságy o Karlu IV. - líčí další romantické a dobrodružné osudy císaře a českého krále od bitvy u Kresčaku až po jeho římskou korunovaci. Po rytířské smrti svého otce se Karel soustředil na upevnění moci v říši a budování vnitřní stability a prosperity českého státu. Do jeho osobního života však zasáhla třikrát smrt - manželky, Blanky, malého syna Václava a druhé ženy Anny Falcké, náladové a neklidné královny, která nedokázala porozumět svému choti, jenž musel zápasit s nepřáteli o moc a zároveň sám se sebou, když mu po vážném zranění zůstala zmrzačená postava a zjizvená tvář. Třetí manželství s Annou Svídnickou a císařská korunovace v Římě 1355, spojená s velmi napínavou korunovační cestou, však opět umocní Karlovy panovnické úspěchy a slávu. V románu vystupuje řada zajímavých historických osobností - Arnošt z Pardubic, římský tribun Cola di Rienzo, malíř Theodorik, básník Petrarca a mnoho dalších postav, které osudově procházejí výjimečným životem Karla IV.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize