Obsah: Tajemství testamentů - Závěti slavných, mocných a nemocných

Závěti slavných, mocných i nemocných. Mnoho románŮ i detektivek využívá motivu závěti. Někdy jde o vraždu, která má zabránit plánované změně testamentu, jindy o závěť padělanou, jindy o soudní spory, řešící výklad závěti. Ale i prostá, neliterární realita závětí a odkazu přináší často vzrušující odhalení. Zdaleka ne vždy bylo přáním umírajících vyhověno a mnohé testamenty měly (nebo mohly mít) dalekosáhlé politické důsledky. Z obsahu:. Byly závěti římských vládců podvrženy? . Poslední přání císaře Napoleona. Beethovenovy lásky a jeho závět. Alfreda Nobela inspirovala Češka. Proč byla utajována Leninova závěť. Jak byl nalezen Hitlerův testament. Může závěť Marilyn Monroe osvětlit záhadu její smrti? . Tři odkazy Jana Amose Komenského. Už Palacký varoval, že komunismus by vedl ke zhovadilosti . Jan Neruda pamatoval na svou hospodyni. Dvě závěti nejchudšího filozofa Ladislava Klímy. Co bylo zamlčeno ze závěti F. X. Šaldy?
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Tajemství testamentů - Závěti slavných, mocných a nemocných
Dnes je 08.09.2024
Před 57 lety se narodil(a) Leino Marko