Obsah: Úplněk

Anglický autor zve české čtenáře již popáté do idylického světa svých humoristických románů, v němž se zabydlely postavičky ze starých dobrých časů britské šlechty. Urození i méně urození hrdinové zde řeší otázky životní důležitosti. Jen na ukázku: Frederick Threepwood, nejstarší syn lorda Emsworthe: "Jak je možné, že britští psi ještě nevymřeli, když nejsou živeni Donaldsonovou Psí radostí? "Veronika Wedgeová, sestřenice výše uvedeného: "Copak s tím pupínkem na nose mohu ulovit milionáře? " Tippy Plimsoll, milionář zralý k ulovení: "Projevuje se u čerstvých milionářů delirium nenadálým zjevováním se gorilího obličeje? "malíř Bill Lister, uměleckým jménem Puchýř: "Jak vytáhnu peníze na záchranu mé hospody z chlápka, který zezelená, kdykoliv se k němu přiblížím? " lord Emsworth: "Musím najít toho pravého malíře, který by dokázal vystihnout ušlechtilé rysy mé milované Císařovny! "lady Hermiona Wedgeová, jeho sestra: "Bože, proč mě trestáš tak pitomým bratrem? "A co na to Císařovna? - "Chro, chro…"
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Úplněk