Obsah: Vypravěč

Podivuhodný román význačného peruánského spisovatele o mýtech a legendách amazonských indiánských kmenů a jejich střetnutí s civilizací.
Ve dvou rovinách tohoto příběhu se střídají dva protagonisté: v Limě a v Evropě je to autobiograficky stylizovaný mladý muž, přátelící se s talentovaným studentem etnologie "Maškarkou", v peruánském pralese je to neznámý vypravěč, jehož totožnost teprve postupně zjišťujeme. Vypravěč svým putováním za zbytky vymírajícího kmene Mačigengů a předáváním indiánských legend a historek uchovává zvyky, mravy a starodávnou víru v síly dobra a zla, ničenou civilizací. Na konci se obě roviny prolnou a tajemný vypravěč je odhalen. Autorova myšlenka, že střet moderní doby s indiánskou komunitou je bolestný, avšak nezbytný, je čtenáři předložena v románu s promyšlenou kompozicí a s poetikou plnou fantazie a originality. Zejména kapitoly z pralesa vynikají zvláštní magičností, krásou i obrazotvorností. Pozoruhodné dílo tohoto věhlasného představitele peruánské literatury čtenáře dojme, přinutí k zamyšlení a stane se pro něj neopakovatelným zážitkem.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz