Obsah: Starosta casterbridgeský

Román je shakespearovsky laděný příběh muže, který díky své nezkrotné, impulsivní povaze prožije chvíle nejhlubšího ponížení i největších společenských úspěchů.
Hlavním hrdinou je zemědělský dělník Michael Henchard, který v opilosti prodá neznámému námořníku svoji ženu a děcko a potom se celý svůj život marně namáhá napravit tento hrozný čin. Díky své přičinlivosti, bystrosti a energii se domůže vynikajícího postavení, ale minulost ho pronásleduje dál a donutí ho, aby svedl zápas nejen o postavení a majetek, ale i o přízeň svých blízkých. Jeho drsná hrdost nakonec zapříčiní jeho pád a zemře zcela opuštěn. Osud všech postav je plný dramatických zápletek a omylů, které udržují čtenáře až do konce v neustálém napětí a které jsou autorem vylíčeny s mistrovským postřehem pro psychiku a city všech osob.
Vytvořil: ota61
Upravil: ponorka