Obsah: Války v divočině - Můj boj za záchranu přírodního bohatství Afriky

Války v divočině, paměti Richarda Leakeyho na jeho léta ve funkci ředitele keňské Wildlife Service, je fascinující kniha, nezapomenutelným způsobem popisující konflikt mezi pytláky a ochránci, mezi spravedlností a korupcí a bohužel také mezi rozdílnými názory na africkou volnou přírodu a na to, jak ji nejlépa bránit. Především se jedná o příběh muže bojujícího s pochybnosti o sobě samém a překonávajícího těžkosti v boji za to, co považuje za správné, dokonce i když je v sázce jeho vlastní život. Těšíme se z Richardových vítězství a trápí nás jeho neúspěchy. Přesvědčivá a krásně napsaná kniha "Války v divočině" je plná akce, napětí a dobrodružství - což z ní činí povinnou četbu pro všechny, kdo se zajímají o africkou politiku v oblasti volné přírody a bouřlivé osudy rodiny Leakeyových v Keni.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Války v divočině - Můj boj za záchranu přírodního bohatství Afriky
Dnes je 18.10.2024
Před 109 lety se narodil(a) Merth František Daniel