Obsah: Velká kniha čínských horoskopů

Čínský lunární kalendář se datuje od roku 2637 př. n. l. , kdy císař Chuan-ti zavedl v šedesátém prvním roce své vlády první cyklus tohoto zvěrokruhu. Úplný cyklus trvá šedesát let a je tvořen pěti běžnými cykly, opakujícími se po dvanácti letech. V pořadí sedmdesátý sedmý cyklus začal 5. února 1924 a skončil 1. února 1984.
My se tedy nacházíme v sedmdesátém osmém cyklu (1984-2044).
Jednotlivé roky dvanáctiletého cyklu jsou označeny jmény zvířat. Podle pověsti Buddha svolal veškeré živočichy, aby se s ním přišli rozloučit, než opustí Zemi. Ze všech zvířat se jich dostavilo jen dvanáct. Za odměnu pojmenoval Buddha podle těchto zvířat roky, a to v pořadí, v jakém za ním přišla. První přispěchala myš, pak buvol, tygr, králík, drak, had, kůň, ovce, opice, kohout, pes a nakonec vepř. Zvíře, ovládající rok, v němž jste se narodili, má výrazný vliv na celý váš život. Toto zvíře je, jak říkají Číňané, "skryto ve vašem srdci".
Vytvořil: Zdenka
Upravil: pan.Kchiu