Obsah: Vladimír aneb Zastavený let

Vyprávění o společném životě se známým ruským básníkem, zpěvákem a hercem moskevského divadla Na Tagance z pera jeho manželky, herečky Mariny Vladyové. Vychází k 25. výročí úmrtí Vladimira Vysockého. V knize se Marininy vzpomínky střídají jako rychlé filmové záběry, jsou živé, citlivé a velmi osobní. Neobrací se na čtenáře, ale neustále oslovuje Vladimira Vysockého, jako by mu společné prožitky vyprávěla a doplňovala tím, co mu včas nestihla říct. Nevyhýbá se žádnému momentu z někdy i velmi komplikovaného soužití s touto vnitřně bohatou a rozporuplnou osobností. Kniha je nádherným příběhem zoufalé lásky - nejen svědectvím o jejich složitém milostném vztahu a manželství, ale také o společnosti - od šedesátých do počátku osmdesátých let zachycuje život ve dvou různých světech, ve východní a západní Evropě.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Vladimír aneb Zastavený let