Obsah: Vojenský a policejní odstřelovač

Příručka přesné střelby pro armádní a policejní odstřelovače. První dvě kapitoly výjimečné knihy Mikea Laua jsou hloubkovou sondou do vývoje odstřelovačských pušek americké námořní pěchoty (M40Al) a americké pozemní armády (M24). Hned po nich následuje kapitola "Prodloužená ruka zákona" o taktické pušce současných policejních odstřelovačů. Poté následuje řada kapitol, které se zabývají věcmi důležitými pro dnešního profesionálního odstřelovače: zakázková odstřelovačská puška a zaměřovací dalekohled; terminální (cílová) balistika; vnitřní balistika; vývoj odstřelovačského náboje ráže 7, 62x51 mm; srovnání nábojů ráží . 308 Winchester, 5, 56 mm/ . 223, . 338 Lapua, . 50 BMG a dalších; vnější balistika; odhadování vzdálenosti a seřizování mířidel; střelba vzhůru a dolů; odhadování větru a seřizování mířidel;pohyblivé cíle; vedení odstřelovačského deníku; taktické scénáře a odstřelovačské soutěže.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Vojenský a policejní odstřelovač