Obsah: Vstávej, jde se na pytláky

Co všechno asi může prožít v lesích člověk, který se v mládí rozhodl pro krásné, byť tvrdé a náročné povolání lesníka, a záhy se také stal nadšeným myslivcem? Miluje přírodu, zvěř a všechny lidi kolem a celá desetiletí se tomu všemu věnuje naplno. Co získá? Co mu to přinese? S takovým mužem se setkáte, když usednete k této knížce. Ing. Jiří Neumann vystudoval lesnictví a celý svůj dosavadní život pozoroval a pečoval o stromy a o zvířata, jimž jsou hvozdy Šumavy a Blanského lesa domovem. S dojetím a napětím čtete jeho vyprávění, jaké to byly časy. Autor popisuje to, co sám prožil, i to, co vyprávěli jeho přátelé - myslivci a lesníci. Nahlédnete hluboko do minulosti, třeba vzpomíná na plavení dříví po Schwarzenberském kanálu. Své ví také o pytlácích. V knížce jsou i cenné záznamy o historii pytláctví v jižních Čechách.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Vstávej, jde se na pytláky