Obsah: 1000 olympijských vítězů

Olympijské hry odedávna přitahovaly člověka svým kouzlem. Na počátku pouze tisíce, později miliony lidí každé čtyři roky nadšeně sledovaly největší sportovní událost naší planety – a především samozřejmě sportovce ze všech světadílů, na olympijské vlajce symbolizovaných pěti barevnými kruhy. Na 28 letních olympijských hrách, pořádaných od roku 1896, a 20 zimních, které se konají od roku 1924, byly dosud rozděleny tisíce medailí. Mnozí olympionici se svými sportovními výkony zařadili k nesmrtelným, a kupodivu se mezi nimi objevují kromě notoricky známých jmen i ta, o nichž se příliš neví. Kdo tedy patří mezi nejvýznamnější držitele olympijského zlata, kteří svými výkony často potěšili celé národy? A kdo z nich vydobyl nejpřekvapivější, nejzajímavější, nejvýraznější vítězství? Tato encyklopedie podává jedinečný přehled mimořádných osobností novodobých olympijských her a největších a nejnezapomenutelnějších okamžiků jejich historie. V krátkých informativních textech doprovázených fascinujícími fotografiemi přibližuje 1000 pozoruhodných olympijských vítězů. Knihu ocení všichni, kdo se zajímají o sportovní dění.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy 1000 olympijských vítězů