Obsah: Ostrov včerejšího dne

Román z doby třicetileté války je parafrází robinsonovského příběhu a vypráví příběh francouzského šlechtice, který se ve službách kardinála Mazarina vydal na plavbu do jižních moří a jeho loď ztroskotala u Šalamounových ostrovů. Na opuštěné lodi se v roce 1643 trosečník, Roberto de la Grive, setkává s jezuitským badatelem a vedou spolu nekonečné fascinující dialogy o nejrůznějších věcech soudobého světa - o námořní navigaci, tajemstvích podmořského světa, medicíně, vynálezech, ztracených pokladech, ale také o Bibli a pravdivosti jejích příběhů a mnohém jiném. Nakoinec oba v moři zahynou. Barokně rozkošatělý příběh Ecovi slouží ke zkoumání vztahu mezi realitou a fikcí v 17. století a uměleckou formou dokazuje autorovy encyklopedické znalosti ze všech možných oborů.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize