Obsah: Krátká povídka

Devátý svazek souborného vydání díla tvoří krátké, tematicky a stylově různorodé povídky; jejich společným znakem je skutečnost, nahlížená v proměnách času.
Podstatný je motiv povídek Milady Součkové, který je nezpochybnitelný, je tím, co je dáno (historka, událost, příběh); je výrazem okamžiku, jak byl prožit, vnímán z různých úhlů, jaké představy asocioval mnohdy v odlišných časových rovinách. Krátká povídka je pro autorku místem, kam směřujeme, jak sama řekla. Soubor Krátké povídky vznikl v 70. letech, Americké povídky ve 40. letech a soubor Velmi krátká povídka byl do vydání zařazen mimo autorčin záměr. Povídky v jednotlivých oddílech nejsou řazeny chronologicky, ale podle vnitřního času a tematické návaznosti. Mnohé plné vzpomínek na osobnosti, místa, a to zejména Prahu, její zákoutí, tak jak je dnes již neznáme!

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz