Obsah: Vílí prach a zázračné vejce

Půvabná pohádka o Nezemi, ve které žijí víly a zažijí se tu zajímavá dobrodružství. Dětem kolem deseti let.
Má se to asi takhle. Chce-li vás Nezemě, nemůžete ji minout, ale když vás nechce, nikdy ji nenajdete. Na tomhle prazvláštním ostrově lidé, neboli po vílím motovidla, ani zvířata nikdy nezestárnou. Dokud na Nezemi budou děti věřit, může ostrov plout po vlnách. Žije tu mnoho víl, z nichž každá má nějaký talent. Jen nová víla Prila ne a ne ten svůj talent nalézt. Přesto ho má a najde ho nakonec přesně v pravý čas. Nezemě volá o pomoc a důležití jsou všichni, dokonce i čtenáři hrají významnou roli.
 Když se dítě poprvé nahlas zasměje, z jeho smíchu se narodí víla! Vydejte se s námi do Nezemě, čarovného světa, v kterém žijí Petr Pan, kapitán Hák, drak Kyto a další bytosti zrozené z kouzelné many. A také víly, které mohou létat, když se posypou vílím prachem, a z nichž každá má nějaký talent. Jen nová víla Prila svůj talent nezná a pomoct jí nedokáže ani Matka holubice, strážkyně zázračného vejce, díky kterému v Nezemi nikdo nestárne. Ale Prila talent přesto má, takový, jako žádná jiná víla!
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz