Obsah: Námořník na koni

Stoneova kniha "Námořník na koni" celkem spolehlivě zachycuje život a literární vývoj  amerického spisovatele Jacka Londona. Není pochyby, že autor byl především stržen barvitými stránkami Londonova životopisu a podivuhodným ohlasem jeho díla ve světě. Tak, jako si Stone našel u Londona titul pro svou knihu, kterým London sám sebe charakterizoval pro svou chystanou autobiografii, tak Londonův životní příběh pomohl druhému spisovateli napsat práci neobyčejně zajímavou a poutavou. Zásluhou Stoneovou je, že ji napsal, jak dovedl nejlépe a nejvěrněji, i když velký ideový zápas, který London nakonec zaplatil životem, mu zůstal jen doplňujícím tématem, nikoliv hlavním středem pozornosti. Přestože v bohaté londonovské literatuře, která se rozrostla od knížek se senzační literární příchutí až k upřímným vyznáním lásky a obdivu, od univerzitních disertací až k závažným literárněvědným studiím, najdeme řadu detailů a pohledů, které Stone do své práce nezahrnul, zůstane jeho knížka srdečným průvodcem do rozlehlého Londonova díla a jeho složité osobnosti.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61, janajau