Obsah: V rytmu valčíku

Autorka Sussana Kubelka pochází z Lince, ale naprosto propadla kouzlu Vídně, kde také studovala, pracovala a také z ní pochází celá její rodina. V knize plné vzpomínek a zážitků, vypráví příběhy, odehrávající se uvnitř zdí kulturního a společenského centra v uplynulých stoletích. Vykresluje velemi pestrý, neotřelý, plastický a také poučný obraz města, jež mělo a má osobitou atmosféru, své zvyky a vlastní rytmus života. Krásnsé, smutné i vtipné historky o životě předků, vídeňských bálů, typických restaurací a kavárniček, o tom, jak se ve Vídni tancuje a proč jsou vídeňské pokojské tak krásné. Půvabný portrét vídněňského života spojený s nahlédním do autorčina soukromí určitě nadchne každého, kdo si tuto autorku již oblíbil z předchozích románů.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize