Obsah: Svět ti leží u nohou

Přesto, že vyrůstaly a dospívaly každá v naprosto odlišném prostředí, dosáhly všechny tři v životě úspěchu. Kniha je přímo nabitá napínavým dějem. Čtenářky se prostřednictvím Daisy, adoptované do rodiny anglických intelektuálů, seznámí se životem na soukromé anglické internátní škole a na universitě v Oxfordu. Prostřednictvím Rose, adoptované italskou rodinou žijící v Bronxu, s obchodem s realitami a prostřednictvím Poppy, která vyrůstá též v New Yorku, ale v rodině židovského právníka, se zákulisím hudebního průmyslu a odvrácenou tváří rockových hvězd. Mohou tak se svými hrdinkami prožívat jejich citové zmatky, jejich první lásky, a mohou v některé z nich poznat samy sebe.
Svět ti leží u nohou je strhujícím čtením, v němž pomsta je vždy sladká a cesty osudu klikaté.
Vzpomenete si ještě na osmdesátá léta, kdy vycpávky na ramenou a vysoké natužené účesy byly tím nejhorším projevem rebelie? Louise Bagshawe se očividně pasovala na průkopnici revivalu literatury osmdesátých let. Svět ti leží u nohou je již sedmou knihou této mladé autorky (z dalších titulů jmenujme alespoň Styl ji sluší či Úžasná na pohled; všechny mají společné jmenovatele: peníze, muže, špičkové kariéry) a jejími hrdinkami tentokrát učinila tři sestry, které si jdou všem navzdory za svými cíly.
Zdroj: Anotace z knihy Svět ti leží u nohou
Dnes je 08.09.2024